ACO Srbija i Crna Gora

Koalescentni separator lakih naftnih derivata za ugradnju u zemlju od armiranog betona sa integrisanim taložnikom.

ACO Oleopator C-FST

Područje primene:
  • spoljna parkirališta
  • saobraćajnice (putevi i autoputevi)
  • benzinske stanice
  • automatske autoperionice
  • ručne autoperionice za lična ili vozila preduzeća 
  • autoservisi
  • skladišta i proizvodni pogoni
  • autootpadi i sl.

Potvrđena efikasnost prečišćavanja prema EN 858-1 za klasu I (koalescentne separatore) - mineralnih ulja u prečišćenoj vodi < 5mg/l.

Dokazano laboratorijskim ispitivanjem pri akreditovanom LGA institutu (Landesgewerbeanstalt Bayern) iz Nürnberga.

Tabela 1 - protoci separatora

Protok NSUliv/Izliv
DN/OD (mm)
Korisna zapremina
taložnika (l)
Max izdvojenog ulja
(l)
Ukupna zapremina
(l)
Ukupna masa (kg)Art.br.
premazan
Art.br.
nepremazan
NS31003001636201596626368626328
NS31006001638501807626369626329
NS61506001609702078626370626330
NS6150120023215302485626371626331
NS10150100027315302485626372626332
NS10150200057627403456626373626333
NS15200150046425303464626374626334
NS20200200059432003933626375626335
NS302503000166259905630626376626336
NS403004000148576406707626377626337
NS503005000148586606982626378626338

 

Tabela 2 - dimenzije separatora

Protok NSArt.br.
premazani
Art.br.
nepremazani
H1
(mm)
H2
(mm)
D1
(mm)
D2
(mm)
T tank
(mm)
Artikal br.
Poklopac 1
Artikal br.
Polopac2
T max
(mm)
NS362636862632892090012401000380-6268503380
NS36263696263291210119012401000290-6268503290
NS66263706263301370135012401000380-6268503380
NS662637162633115201500144012003806268516268523380
NS1062637262633215201500144012003806268516268523380
NS1062637362633317201700174015003806268536268543380
NS1562637462633416001580174015005006268536268543500
NS2062637562633519801960174015004206268536268543420
NS3062637662633616101590254023004906268556268563490
NS406263776263372010199025402300490-6268583490
NS506263786263382160214025402300440-6268583490

 


Tabela 3 - poklopac 1

T top sectionD1 (mm)D2(mm)PoklopacTežina (kg)Artikal broj
335100012401x∅600715626850
335120014401x∅600955626851
335150017401x∅6001115626853
335230025401x∅6002635626855
335230025401x∅8002713626858

 


Tabela 4 - poklopac 2

T top sectionD1 (mm)D2 (mm)PoklopacTežina (kg)Artikal broj
475120014401x∅600955626852
475150017401x∅6001115626854
475230025401x∅6002635626586

 

Tabela 1 - separatori

PROTOK NS (l/s)6580100
Korisna zapremina taložnika (l)000
Ukupna zapremina (l)460066907370
Max. izdvojenog ulja (l)167424472216
Uliv / izliv DN300400400
Prečnik poklopca D400 (mm)1x800 + 2x6002x800 + 1x6001x800 + 2x600
T min (mm)99010351005
T max (mm)561056305670
D (mm)245025402450
C (mm)143018002160
H (mm) standardna izrada242028353165
Ukupna masa (kg)9230984310967
Masa najtežeg elementa (kg)646267228199
Artikal br. donjeg elementa722308626379722310
Artikal br. pokloca - standard728027626860728027
Artikal br. pokloca - povišeni728214/728214 
ACO Betonski separatori 2015                                       pdf
ACO Oleopator C FST NS 3_300pdfdwg
ACO Oleopator C FST NS 3_600pdfdwg
ACO Oleopator C FST NS 6_600pdfdwg
ACO Oleopator C FST NS 6_1200pdfdwg
ACO Oleopator C FST NS 10_1000 pdfdwg
ACO Oleopator C FST NS 10_2000pdfdwg
ACO Oleopator C FST NS 15_1500pdfdwg
ACO Oleopator C FST NS 20_2000pdfdwg
ACO Oleopator C FST NS 30_3000pdfdwg
ACO Oleopator C FST NS 40_4000pdfdwg
ACO Oleopator C FST NS 50_5000pdfdwg
ACO Oleopator C NST NS 80pdfdwg
Tenderski opis Oleopator C FST NS3 ST300xlsx
Tenderski opis Oleopator C FST NS3 ST600xlsx
Tenderski opis Oleopator C FST NS6 ST600xlsx
Tenderski opis Oleopator C FST NS6 ST1200xlsx
Tenderski opis Oleopator C FST NS10 ST1000xlsx
Tenderski opis Oleopator C FST NS10 ST2000xlsx
Tenderski opis Oleopator C FST NS15 ST1500xlsx
Tenderski opis Oleopator C FST NS20 ST2000xlsx
Tenderski opis Oleopator C FST NS30 ST3000xlsx
Tenderski opis Oleopator C FST NS40 ST4000xlsx
Tenderski opis Oleopator C FST NS50 ST5000xlsx
Tenderski opis Oleopator C NST NS65xlsx
Tenderski opis Oleopator C NST NS80xlsx
Tenderski opis Oleopator C NST NS100xlsx
ACO Uputstvo za manipulaciju i ugradnju betonskih separatorapdf
UPUTSTVO ZA UPOTREBU I SERVISIRANJE OLEOPATOR-Kpdf
DoP Oleopator CRBpdf
DoP Oleopator sa taloznikompdf
TOP